fb

blog drukarnia cyfrowa


Meble z palet - funkcjonalne, ekologiczne i pomysłowe
Dodane: 2017-02-09
Dziś wszyscy stawiają na oryginalność! Nic dziwnego zatem, że meble z palet rozpaliły wyobraźnię wielu ludzi i część z nich marzy, aby mieć je we własnym domu lub postawić w ogródku. Co można zrobić z palet, jak wykonać z nich interesujące produkty i właściwie dlaczego warto to zrobić?

O PALETACH SŁÓW KILKA

Drewniane palety to specjalne platformy, które służą do przenoszenia i składowania na nich towarów. Dzięki swojej konstrukcji sprawiają, że wózki widłowe w bardzo szybki i prosty sposób mogą je podnieść i przewieźć na inne miejsce. Są również wygodne do niesienia dla człowieka, ponieważ w otwory pod spodem można swobodnie włożyć ręce i nie bać się o ich zgniecenie.
Istnieją różne typy palet - między innymi europalety, palety powiększone, czy też przemysłowe. Wszystkie są jednak warte późniejszego przetworzenia - jest ich bowiem dużo, są ekologiczne i szkoda by było bezsensownie je niszczyć, gdy można wykonać z nich coś pożytecznego!

KĄCIK INSPIRACJI - CZYLI DO CZEGO PRZYDADZĄ SIĘ PALETY?

Z drewnianych palet można wykonać najprzeróżniejsze rzeczy - począwszy od wykonania z nich stolika do kawy, poprzez szafkę na buty, a kończąc na łóżku! Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia osoby, która je tworzy lub projektuje! Mebla z palet PALKOM.
Najprościej wykonać właśnie mały stoliczek - jego wysokość można zwiększyć poprzez ustawienie kilku palet jedna na drugiej. Taki stoliczek jest bardzo gustowny, oryginalny i wnosi do wnętrza ciepły, sielski klimat! Jeśli odpowiednio zabezpieczymy drewno, może ono stać również na zewnątrz - po impregnacji będzie bowiem odporne na działanie szkodliwych czynników środowiskowych.
Z palet można również zrobić czarujące skrzynie - i przechowywać w nich przeróżne rzeczy czy to w domu, czy w pomieszczeniu gospodarczym. W ten sposób można otrzymać dwa w jednym - zarówno skrzynię, jak i stolik. Ustawiając taki mebel czy to w altance, czy też na balkonie nadajemy miejscu niezwykły klimat, który na pewno zostanie doceniony przez gości.
Z palet można wykonywać biurka, półki, czy też - nawet - domki dla zwierząt. Jeśli je pomalujemy, dopasują się kolorystycznie do przeznaczonego sobie wnętrza, a jeśli je ładnie odrestaurujemy, będą nas urzekać widokiem drewna - ciepłym i miłym. Można również położyć na nich na przykład szklane tafle, tworząc wyjątkową mieszankę tradycji z nowoczesnością.

JAK WYKONAĆ PROSTE MEBLE?

O wykonywaniu prostych mebli z palet powstało mnóstwo poradników - wystarczy dobrze oczyścić wybrane palety, skleić je lub zbić w wybrany kształt (ewentualnie coś przyciąć), a następnie pomalować drewno i je zabezpieczyć (lakierem, impregnatem itp.).
Aby wykonać bardziej skomplikowane meble potrzebna jest jednak wiedza i doświadczenie fachowca. Wówczas takimi zgrabnymi mebelkami można cieszyć oko i serce - są bowiem jednocześnie funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu będą zachwycały w każdym miejscu, w którym się je postawi. Wtedy czy to sypialnia, czy salon, czy też ogród - przestrzeń zyska dodatkową, pożyteczną ozdobę i na pewno będzie się pozytywnie wyróżniać.
Świetne meble tworzy firma MEBLE SPALET - będąca doskonałym producentem mebli. Niektóre produkty jej pracownicy wymyślają sami, zaś inne tworzone są na specjalne zamówienie klientów. Dzięki temu można spełnić swoje własne marzenia i wizualizacje - a konkretne pomieszczenie zyska jeszcze więcej uroku! Jeśli zatem masz jakiś doskonały pomysł, a brak Ci czasu na jego realizację lub też nie posiadasz doświadczenia w wykonywaniu takich skomplikowanych rzeczy - zgłoś się do MEBLI SPALET PALKOM. Twoje marzenie zostanie spełnione!