fb

blog drukarnia cyfrowa


Malowanie mebli z palet, farby do drewna
Dodane: 2019-09-10


Konstrukcja mebli z palet powoduje, że malowanie musi być starannie przeprowadzone i zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i szkodników. Farbę wybieramy w zależności od naszych potrzeb. A więc jaką farbę najlepiej do drewna wybrać? Oto kilka przykładów.

Rodzaje farb do malowania mebli z palet

Farby akrylowe

Są to produkty ekologiczne stosowane we wnętrzach. Nie pozostawiają przykrego zapachu i zapewniają dobre krycie. Malowanie powierzchni tymi farbami nadaje im matowe, półmatowe lub satynowe wykończenie. Farba akrylowa sprawdzi się dobrze na średnio użytkowych powierzchniach. Brak uciążliwego zapachu sprawia, że malowanie można wykonać w regularnie wykorzystywanym pomieszczeniu. Po upływie 5 godzin powłoka staje się sucha i gotowa do użytku.

Lakierobejca do drewna

Dobrze dobrana podkreśla naturalność drewna, uwidacznia słoje, zwiększa walory dekoracyjne powierzchni. Lakierobejca stanowi dobre zabezpieczenie przeciwko zabrudzeniom oraz niekorzystnemu działaniu wilgoci. Jeżeli już zdecydujemy się na lakierobejce zainwestujemy lepiej w produkt z wyższej półki cenowej. Upewnimy się dzięki temu, że powierzchnie nabiorą większej trwałości i odporności na zarysowania 

Lakiery do drewna

Lakierowanie palet chroni powierzchnię od zewnątrz i nadaje jej połyskuje wykończenie. Dobrze dobrany lakier do drewna podkreśla widoczność słojów i jednocześnie tworzy berierę ochronną. Impregnat do drewna - dobrze sprawdzi się do malowania mebli ogrodowych i wszystkich elementów drewnianych na zewnątrz. Impregnat do drewna tworzy skuteczne zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Niektóre produkty wzbogacone są zabezpieczeniami przed wszelkiego rodzaju szkodnikami. Impregnaty wnikają głęboko w powierzchnię mebla zabezpieczając go od środka. 

Olejowanie palet - olej do drewna

Przeznaczony jest do malowania drewna, celem zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych i uzyskania szlachetnego efektu dekoracyjnego. Zapewniają bardzo dobre nasycenie drewna, wzmacniają jego strukturę i podkreślają naturalny rysunek drewna. Nadają się do malowania na zewnątrz i wewnątrz.